  • MCU08050D2521DP500
MCU08050D2521DP500
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050D2521DP500
HK JDW NO:
878-MCU08050D2521DP500
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
MCU - Professional Series, Thin Film, 2.52kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050D2521DP500
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MCU - Professional
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.52kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm