  • MCU08050D2323BP100
MCU08050D2323BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050D2323BP100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCU08050D2323BP100
Package:
0805
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 232kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050D2323BP100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    CECC40401-801
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    0805
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    232kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW