  • MCU08050C5902FP500
MCU08050C5902FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050C5902FP500
HK JDW NO:
878-MCU08050C5902FP500
Description:
MCU - Professional Series, Thin Film, 59kOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050C5902FP500
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MCU - Professional
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    59kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm