  • MCU08050C1870FP500
MCU08050C1870FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050C1870FP500
HK JDW NO:
878-MCU08050C1870FP500
Description:
MCU - Professional Series, Thin Film, 187Ohms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050C1870FP500
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    187Ohms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm