  • MCT18X10X10C-103NU
MCT18X10X10C-103NU
advertisement
Manufacturer No:
MCT18X10X10C-103NU
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCT18X10X10C-103NU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCT18X10X10C-103NU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2011
  • Number of Functions
    2
  • Current Rating
    2A
  • Lead Pitch
    11.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L23.0XB13.5XH23.0 (mm)/L0.906XB0.531XH0.906 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Inductance
    10 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    2A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    125mOhm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.125Ohm
  • Height
    23mm
  • Length
    23mm
  • Width
    16mm