  • MCT0603PD4991DP500
MCT0603PD4991DP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603PD4991DP500
HK JDW NO:
878-MCT0603PD4991DP500
Description:
MCT HP Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~175°C
Quantity:
In Stock : 5315
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603PD4991DP500
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm