  • MCT0603MD4751DP500
MCT0603MD4751DP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603MD4751DP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCT0603MD4751DP500
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
MCT AT - Professional Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.15W, ±0.5%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603MD4751DP500
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCT AT - Professional
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm