  • MCT06030E2612BP500
MCT06030E2612BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030E2612BP500
HK JDW NO:
878-MCT06030E2612BP500
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
MCT - Precision Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030E2612BP500
    Select All
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.55mm
  • Width
    850μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MCT - Precision
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    26.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W