  • MCT06030D3833BP100
MCT06030D3833BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030D3833BP100
HK JDW NO:
878-MCT06030D3833BP100
Description:
MCT - Precision Series, Thin Film, 383kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030D3833BP100
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MCT - Precision
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    383kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.55mm