  • MCT06030D1302BP500
MCT06030D1302BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030D1302BP500
HK JDW NO:
878-MCT06030D1302BP500
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCT - Precision Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 8272
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030D1302BP500
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MCT - Precision
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm