  • MCS0402UD4990BE100
MCS0402UD4990BE100
advertisement
Manufacturer No:
MCS0402UD4990BE100
HK JDW NO:
878-MCS0402UD4990BE100
Description:
MC ATAU - Precision Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS0402UD4990BE100
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MC ATAU - Precision
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    499Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm