  • MCS0402MC4701FE000
MCS0402MC4701FE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS0402MC4701FE000
HK JDW NO:
878-MCS0402MC4701FE000
Description:
MCS AT - Professional Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS0402MC4701FE000
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Series
    MCS AT - Professional
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm