  • MCS04020D1002BE500
MCS04020D1002BE500
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020D1002BE500
HK JDW NO:
878-MCS04020D1002BE500
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
MCS - Precision Series, Thin Film, 10kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020D1002BE500
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MCS - Precision
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm