  • MCS04020C7684FE000
MCS04020C7684FE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020C7684FE000
HK JDW NO:
878-MCS04020C7684FE000
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020C7684FE000
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    MCS - Professional
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.68MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm