  • MCS04020C4224FE000
MCS04020C4224FE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020C4224FE000
HK JDW NO:
878-MCS04020C4224FE000
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCS - Professional Series, Thin Film, 4.22MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020C4224FE000
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MCS - Professional
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.22MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
    TR, PAPER
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm