  • MCS04020C1101DE000
MCS04020C1101DE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020C1101DE000
HK JDW NO:
878-MCS04020C1101DE000
Description:
MCS - Professional Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020C1101DE000
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm