  • MCR18EZPJ683
MCR18EZPJ683
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPJ683
HK JDW NO:
687-MCR18EZPJ683
Datasheet:
MCR18EZPJ683
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 68kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2478
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPJ683
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm