  • MCR18EZHF6982
MCR18EZHF6982
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHF6982
HK JDW NO:
687-MCR18EZHF6982
Datasheet:
MCR18EZHF6982
Description:
Quantity:
In Stock : 5634
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHF6982
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm