  • MCR18EZHF3092
MCR18EZHF3092
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHF3092
HK JDW NO:
687-MCR18EZHF3092
Datasheet:
MCR18EZHF3092
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 30.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4653
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHF3092
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%