  • MCR10EZPF1182
MCR10EZPF1182
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF1182
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF1182
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MCR10EZPF1182
Description:
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF1182
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    MCR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.8kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
    TS 16949
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm