  • MCR10EZHF47R5
MCR10EZHF47R5
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHF47R5
HK JDW NO:
687-MCR10EZHF47R5
Datasheet:
MCR10EZHF47R5
Description:
Quantity:
In Stock : 5387
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHF47R5
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%