  • MCR03FZHF12R0
MCR03FZHF12R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHF12R0
HK JDW NO:
687-MCR03FZHF12R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03 Series, 12Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 16579
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHF12R0
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR03
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Resin Coated
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C