  • MCR03EZP5FX6811
MCR03EZP5FX6811
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZP5FX6811
HK JDW NO:
687-MCR03EZP5FX6811
Description:
Thick Film, 6.81kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 15735
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZP5FX6811
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm