  • MCR01MZPD1803
MCR01MZPD1803
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPD1803
HK JDW NO:
687-MCR01MZPD1803
Datasheet:
MCR01MZPD1803
Description:
FIXED RESISTOR 180kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 13379
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPD1803
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C