  • MCR01MRTJ110
MCR01MRTJ110
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTJ110
HK JDW NO:
687-MCR01MRTJ110
Package:
0402
Datasheet:
MCR01MRTJ110
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 11Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 6200
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTJ110
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C