  • MCNA650P2200CA
MCNA650P2200CA
advertisement
Manufacturer No:
MCNA650P2200CA
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
415-MCNA650P2200CA
Package:
ComPack
Datasheet:
Description:
BIPOLAR MODULE - THYRISTOR COMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCNA650P2200CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    ComPack
  • Operating Temperature
    -40°C~140°C TJ
  • Packaging
    Box
  • Part Status
    Active
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Off State
    2.2kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    16000A 17300A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    300mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    1020A
  • Structure
    Series Connection - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    650A