  • MCNA150PD2200YB
MCNA150PD2200YB
advertisement
Manufacturer No:
MCNA150PD2200YB
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
415-MCNA150PD2200YB
Package:
Y4-M6
Datasheet:
Description:
BIPOLAR MODULE - THYRISTOR Y4-M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCNA150PD2200YB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Y4-M6
  • Operating Temperature
    -40°C~140°C TJ
  • Packaging
    Box
  • Part Status
    Active
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Off State
    2.2kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    4300A 4650A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    200mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    235A
  • Structure
    Series Connection - SCR/Diode
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    150A