  • MCM01-009F3R3D-F
MCM01-009F3R3D-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009F3R3D-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009F3R3D-F
Datasheet:
MCM01-009F3R3D-F
Description:
MCM01 Series 3.3pF Polytetrafluoroethylene (PTFE) Capacitor ±0.5pF Bulk -55°C~200°C Surface Mount 70 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009F3R3D-F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Nonstandard SMD
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Capacitor Type
    MICA CAPACITOR
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    4640
  • Ripple Current
    20A
  • Height
    4.191mm
  • Length
    15.367mm
  • Width
    10.16mm