  • MCM01-009ED201J-F
MCM01-009ED201J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009ED201J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009ED201J-F
Datasheet:
MCM01-009ED201J-F
Purchasing and Inquiry
MCM01-009ED201J-F Overview
In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm.This electronic part's voltage rating is 500V.It is recommended that the device remain at -55°C~200°C at all times when in operation.
MCM01-009ED201J-F Features
its size/dimension is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
a voltage rating of 500V
MCM01-009ED201J-F Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009ED201J-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    200pF