  • MCM01-009DD470J-F
MCM01-009DD470J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009DD470J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009DD470J-F
Datasheet:
MCM01-009DD470J-F
Description:
MCM01 Series 47pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~200°C Surface Mount 100 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 83
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009DD470J-F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    10.16mm
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    4640
  • Voltage
    500V
  • Ripple Current
    20A
  • Height
    4.191mm
  • Length
    15.367mm