  • MCHPR25V189M25X41
MCHPR25V189M25X41
advertisement
Manufacturer No:
MCHPR25V189M25X41
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCHPR25V189M25X41
Package:
Radial
Datasheet:
MCHPR25V189M25X41
Description:
18mF Capacitor 20% 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCHPR25V189M25X41
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    31.751466g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    18mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Height
    41mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm