  • MCEEL10V107M6.3X5.2
MCEEL10V107M6.3X5.2
advertisement
Manufacturer No:
MCEEL10V107M6.3X5.2
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCEEL10V107M6.3X5.2
Package:
Description:
100μF Capacitor Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
MCEEL10V107M6.3X5.2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current (AC)
    60mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    5.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF