  • MCA1206MD5004BP100
MCA1206MD5004BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCA1206MD5004BP100
HK JDW NO:
878-MCA1206MD5004BP100
Description:
MCA AT - Precision Series, Thin Film, 5MOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 60
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCA1206MD5004BP100
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MCA AT - Precision
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm