  • MCA1206MC1131FP500
MCA1206MC1131FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCA1206MC1131FP500
HK JDW NO:
878-MCA1206MC1131FP500
Description:
MCA AT - Professional Series, Thin Film, 1.13kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
MCA1206MC1131FP500
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Series
    MCA AT - Professional
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.13kOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm