  • MCA12060D5622BP500
MCA12060D5622BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCA12060D5622BP500
HK JDW NO:
878-MCA12060D5622BP500
Description:
MCA - Precision Series, Thin Film, 56.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCA12060D5622BP500
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MCA - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    56.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm