  • MCA12060D2872BP100
MCA12060D2872BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCA12060D2872BP100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCA12060D2872BP100
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
MCA - Precision Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCA12060D2872BP100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCA - Precision
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    28.7kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W