  • MCA12060D2430BP500
MCA12060D2430BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCA12060D2430BP500
HK JDW NO:
878-MCA12060D2430BP500
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCA - Precision Series, Thin Film, 243Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCA12060D2430BP500
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    243Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W