  • MC88915EI55
MC88915EI55
advertisement
Manufacturer No:
MC88915EI55
HK JDW NO:
668-MC88915EI55
Package:
28-LCC (J-Lead)
Datasheet:
MC88915EI55
Description:
PLL Clock Driver 55MHz MC88915 Clock Generators 28-LCC (J-Lead) Surface Mount 4.75V~5.25V Tube
Step5Bar-code shipping tag
MC88915EI55
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    PLL Clock Driver
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Base Part Number
    MC88915
  • Output
    CMOS, TTL
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    55MHz