  • MC7448VS600NC
MC7448VS600NC
advertisement
Manufacturer No:
MC7448VS600NC
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MC7448VS600NC
Package:
360-CLGA, FCCLGA
Datasheet:
MC7448VS600NC
Description:
PowerPC G4 Microprocessor MPC74xx Series MC7448 360-CLGA, FCCLGA
Quantity:
In Stock : 1881
Step5Bar-code shipping tag
MC7448VS600NC
  • Package / Case
    360-CLGA, FCCLGA
  • Operating Temperature
    0°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MPC74xx
  • Published
    2004
  • Base Part Number
    MC7448
  • Speed
    600MHz
  • Core Processor
    PowerPC G4
  • Voltage - I/O
    1.5V 1.8V 2.5V