  • MC22FF751D-F
MC22FF751D-F
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF751D-F
HK JDW NO:
192-MC22FF751D-F
Datasheet:
MC22FF751D-F
Purchasing and Inquiry
MC22FF751D-F Overview
The size/dimension of this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to ensure a high level of reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 1kV must be provided.A high efficiency is achieved by maintaining the rated (DC) voltage (URdc) at 1000V.With the part, the temperature coefficient is set to 25 ppm/°C.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
MC22FF751D-F Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF751D-F Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF751D-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    750pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm