  • MC22FF681J-TF
MC22FF681J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF681J-TF
HK JDW NO:
192-MC22FF681J-TF
Datasheet:
MC22FF681J-TF
Purchasing and Inquiry
MC22FF681J-TF Overview
The size/dimension of this module is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to provide high reliability.The voltage - Rated DC of 1kV must be provided for the device to function properly.It is recommended to maintain the rated voltage (URdc) at 1000V in order to achieve maximum efficiency.With the part, temperature coefficients of 25 ppm/°C are pre-set.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
MC22FF681J-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF681J-TF Applications
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • CATV
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF681J-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm