  • MC22FF621D-TF
MC22FF621D-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF621D-TF
HK JDW NO:
192-MC22FF621D-TF
Datasheet:
MC22FF621D-TF
Purchasing and Inquiry
MC22FF621D-TF Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension ensures high levels of reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 1kV must be provided.It is recommended to maintain the rated voltage (URdc) at 1000V in order to achieve maximum efficiency.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
MC22FF621D-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF621D-TF Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • CATV
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF621D-TF
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm