  • MC22FF111D-TF
MC22FF111D-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF111D-TF
HK JDW NO:
192-MC22FF111D-TF
Datasheet:
MC22FF111D-TF
Purchasing and Inquiry
MC22FF111D-TF Overview
This device's size and dimension are 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm to ensure a high level of reliability.Providing a DC voltage - Rated DC of 1kV is required to fully operate the device.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 1000V.The part has a temperature coefficient of 25 ppm/°C.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
MC22FF111D-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF111D-TF Applications
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF111D-TF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    110pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm