  • MC22FA152J-TF
MC22FA152J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FA152J-TF
HK JDW NO:
192-MC22FA152J-TF
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
MC22FA152J-TF
Purchasing and Inquiry
MC22FA152J-TF Overview
The size/dimension of this module is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in order to provide high reliability.To function properly, 100V needs a voltage of Rated DC.With the part, temperature coefficients of 25 ppm/°C are pre-set.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
MC22FA152J-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FA152J-TF Applications
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
MC22FA152J-TF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MC
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm