  • MC12FD470J-TF
MC12FD470J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD470J-TF
HK JDW NO:
192-MC12FD470J-TF
Datasheet:
MC12FD470J-TF
Purchasing and Inquiry
MC12FD470J-TF Overview
To ensure high reliability, its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.The voltage - Rated DC of 500V needs to be provided to fully play its function.With the part, the temperature coefficient is set to 25 ppm/°C.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
MC12FD470J-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD470J-TF Applications
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Lasers
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD470J-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm