  • MC12FA750F-F
MC12FA750F-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA750F-F
HK JDW NO:
192-MC12FA750F-F
Datasheet:
MC12FA750F-F
Purchasing and Inquiry
MC12FA750F-F Overview
Consequently, it has 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.For this device to function properly, a voltage rating of 100V is needed.25 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
MC12FA750F-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FA750F-F Applications
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • RF Power Amplifiers
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Plasma generators
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA750F-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm