  • MC12FA680J-T
MC12FA680J-T
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA680J-T
HK JDW NO:
192-MC12FA680J-T
Datasheet:
MC12FA680J-T
Description:
MC Series 68pF Mica Capacitor ±5% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA680J-T
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm