  • MC12FA620F-F
MC12FA620F-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA620F-F
HK JDW NO:
192-MC12FA620F-F
Datasheet:
MC12FA620F-F
Purchasing and Inquiry
MC12FA620F-F Overview
In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.To function properly, 100V needs a voltage of Rated DC.With the part, temperature coefficients of 25 ppm/°C are pre-set.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
MC12FA620F-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FA620F-F Applications
  • Plasma generators
  • CATV
  • MRI Coils and Generators
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA620F-F
  • Tolerance
    ±1%
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Mica
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm