  • MC12FA500F-TF
MC12FA500F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA500F-TF
HK JDW NO:
192-MC12FA500F-TF
Datasheet:
MC12FA500F-TF
Purchasing and Inquiry
MC12FA500F-TF Overview
Consequently, it has 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.The voltage - Rated DC of 100V needs to be provided to fully play its function.With the part, temperature coefficients of 25 ppm/°C are pre-set.Devices should always be kept at -55°C~125°C when operating.
MC12FA500F-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FA500F-TF Applications
  • CATV
  • Lasers
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA500F-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Mica
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm