  • MBRF30200CTR
MBRF30200CTR
advertisement
Manufacturer No:
MBRF30200CTR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-MBRF30200CTR
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Step5Bar-code shipping tag
MBRF30200CTR
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Diode Configuration
    1 Pair Common Anode
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    ITO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)